banner158

Meclis'te gündeme oturan 'siz çaldınız' konuşması

AK Parti ile CHP arasındaki "çaldılar" polemiği sürerken HDP'nin YSK'deki temilcisi olan Mehmet Rüştü Tiryaki, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada AK Parti'yi "kişisel veri hırsızlığı" ile suçladı.

Meclis'te gündeme oturan 'siz çaldınız' konuşması
banner152

HDP'nin YSK'deki temilcisi olan Mehmet Rüştü Tiryaki, mecliste yaptığı konuşmada AK Parti'nin kişisel verileri çaldığını söyledi.

HDP'nin YSK'deki temsilcisi olan Mehmet Rüştü Tiryaki, bugün TBMM'de yaptığı konuşmada AK Parti'nin İstanbul seçimlerine ilişkin kişisel verileri aldığını ve Adalet, Sağlık ve İçişleri Bakanlığıyla beraber kişilerin ailelerine kadar verileri aldığını madde madde anlattı.

Tiryaki, "Sandık kurulu üyelerinin, 9 bini aşkın sandık kurulu üyesinin isimlerini aldınız, TC kimlik numaralarını aldınız, bunların nerede çalıştığına dair bilgileri SGK'den aldınız, BAĞ-KUR'dan aldınız; bütün verileri aldınız, devletin bütün olanaklarını kullandınız. Bunun hiç kimseyle paylaşılması mümkün değilken İçişleri Bakanlığını kendi yan şirketiniz gibi kullandınız, bütün verileri aldınız"ifadelerini kullandı.

Terörist cenazesine katılan HDP'li vekiller hakkında soruşturmaTerörist cenazesine katılan HDP'li vekiller hakkında soruşturma

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 09:31