banner339
banner313

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?

KYK yurt başvuruları 19 Ağustos'ta başladı sıra geldi Kredi Yurtlar Kurumu'nun burs başvurularında... Öğrenciler şu sıralar aynı zamanda "KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?" sorularına cevap arıyor.

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?
banner328


Günlerdir beklenen KYK yurt başvuruları iki gün önce başladı. İşlemler devam ederken bir yandan da burs başvuru tarihleri merak ediliyor. Öğrencilerin her birinin kafasında aynı soru var: KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan burs başvuru tarihleri hakkında yapılan bir açıklama henüz yok. Geçen sene burs başvuruları 15 Ekim'de yapılmıştı. Bu sene de bu tarihlerde başvuruların başlaması bekleniyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Burs/kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

Burs/kredi başvuruları internet ortamında aynı başvuru sayfası üzerinden ayrı ayrı değil birlikte alınmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 12:30
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k