banner339
banner274

Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu: 'Armut gibi oturacağına...'

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'At yarışı spikeri gibi var olan şeyleri söylemek siyaset olamaz. Armut gibi oturacağına gündemi sen belirle' sözleriyle yerde yere vurdu.

Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu: 'Armut gibi oturacağına...'
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat'tan gelen "Kılıçdaroğlu CHP'de kırmızı çizgi bırakmadı bu kadar da geniş mezhebi" tepkisi sonrası CHP liderine yönelik bir başka eleştiri de Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'den geldi.

Haber7'nin haberine Bizim TV'de lale Özan Arslan'a konuşan Özdil, muhalefetin "AK Parti bizi farklı mecralara çekmek istiyor" söylemine tepki gösterdi. Özdil, Kılıçdaroğlu'na "Armut gibi oturma" diyerek seslenerek şunları dedi:

Kardeşim gündemi sen belirle o zaman. Armut gibi oturacağına gündemi sen belirle. At yarışı spikeri gibi var olan şeyleri söylemek siyaset olamaz. At yarışı gibi muhalefetten vazgeçmek lazım. Gündemi sen belirleyeceksin.

Tayyip Erdoğan, 'Gündem belirlemek benim işim, gündemi belirlemezsem ben ne işe yarıyorum' dedi. Toplumun senin açıklamalarını ve gündemini konuşmasını sağlamaktır siyaset.
banner218