banner158
banner218

Kesilen varilden çıkan kimyasal hastanelik etti

Karabük'ün Yenice ilçesinde, torna atölyesinde kesilen varilden açığa çıkan gazdan etkilenen 15 kişi tedavi altına alındı.

Kesilen varilden çıkan kimyasal hastanelik etti
banner216

Alınan bilgiye göre, Atatürk Mahallesi Yenice Sanayi Sitesi'ndeki  torna atölyesinde, Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki hurdacıdan alınan varil,  kaynak makinesi yardımıyla kesildi.

Bu sırada varilin içinden sızan maddeden etkilenen iş yeri sahibi,  çalışan, esnaf ve müşterinin aralarında olduğu 15 kişi, olay yerine çağrılan  sağlık ekiplerince Yenice Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tedavi altına alınan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, tedbir  amaçlı müşahede altında tutulduğu öğrenildi.

AFAD ve polis ekipleri de güvenlik önlemleri alarak sanayi sitesini  boşalttı. Güvenlik güçleri tarafından sanayinin giriş çıkışları kapatıldı.

"KİMYASALIN NE OLDUĞU ÖĞRENİLMEYE ÇALIŞILIYOR"

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, durumu  öğrenir öğrenmez bütün tedbirleri aldıklarını söyledi.

Havaya salınan gazdan etkilenen 15 kişinin tedavi altına alındığını ve  hayati tehlikelerinin bulunmadığını belirten Sarı, alınan kan örneklerinden  insanları etkileyen kimyasalın ne olduğunun öğrenilmeye çalışıldığını ifade etti.

Torna atölyesi sahibi Şeref Alaz da hastane önünde yaptığı açıklamada,  varilin içini boşalttıklarını ve bu sırada su gibi bir sıvının sızdığını ifade  etti. Ayrıca bir kokunun da yayıldığını anlatan Alaz, kimyasalın ne olduğunun  bilinemediğini aktardı.

Kimyasaldan etkilenerek hastaneye kaldırılan sanayi esnafından Salim  Karadayı da aniden bir koku hissettiklerini ve çalışırken bu kokunun kendilerini  etkilediğini anlattı.

  

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 22:53