banner158
banner218

Katil zanlısı, eşinin sevgilisi çıktı !

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, sulama kanalında cesedi bulunan 28 yaşındaki Mustafa Ş.'nin, eşinin sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Mustafa Ş.'nin eşi ve sevgilisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Katil zanlısı, eşinin sevgilisi çıktı !
banner216

Akçakale'nin Ortaören Mahallesi yakınlarında 13 Mayıs günü sulama kanalında ceset gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. İhbarla bölgeye giden ekipler, cesedi kanaldan çıkardı. Yapılan parmak izi incelemesinden cesedin, eşi tarafından bir gün önce kayıp şikayetinde bulunulan Mustafa Ş.'ye ait olduğunu belirlendi. Detaylı inceleme sonucunda 2 çocuk babası Mustafa Ş.'nin başına sert cisimle vurulduğu belirlendi. Mustafa Ş.'nin cinayete kurban gitmesinden şüphelenen jandarma, soruşturmayı bu yönde yoğunlaştırdı. Yapılan araştırmada Mustafa Ş.'nin öldürüldüğü belirlenirken, son olarak İlhan D.ve Sabri G. ile görüldüğü bilgisine ulaşıldı. Güvenlik güçleri Mustafa Ş.'nin eşi Esma'nın, kocasıyla son görülen 2 kişiden İlhan D. ile ilişki yaşadığını da belirledi.

BAŞINA TAŞLA VURUP KANALA ATTI

Bunun üzerine Esma Ş., İlhan Dağlı, Sabri G., jandarma tarafından gözaltına alındı.

Şüphelilerden Sabri G., sorgusunda kent merkezinde çekicilik yapan Mustafa Ş.'nin motosikletinin çalındığını öğrendiğini belirterek, "Ben 750 lira karşılığında motosikletin yerini bildiğimi ve nerede olduğunu söyleyeceğimi konuştum. Bu konuşmayı duyan İlhan Dağlı, Mustafa ile aracı olacağını söyledi. Sahur vakti Mustafa'yı aradı ve otomobille evinden alarak sulama kanalı yanına geldik. Kanal kenarında İlhan, taşla Mustafa'nın başına vurdu ve kanala attı. Ben yardım etmek isteyince de beni engelledi. Sonrasında da korktuğum için kimseyi bunu anlatamadım" dedi.

SEVGİLİSİNE 'KURTULDUK' DEMİŞ

Sabri G., ayrıca başına taşla vurulan Mustafa Ş.'nin kanalda akıntıya kapılarak gözden kaybolmasının ardından İlhan D.'nin sevgilisi olan Esma Ş.'yi arayarak, "kurtulduk" dediğini söyledi. Telefon kayıtları üzerinden yapılan incelemede, İlhan D. ile Esma Ş.'nin olay sırasında görüştükleri de saptandı. İlhan D. ise olay günü aracılık ederek Sabri G. ile Mustafa Ş.'nin buluşturduğunu savundu. Kanal kenarında Sabri G.'nin, tartıştığı Mustafa Ş.'yi öldürdüğünü öne sürdü. Esma Ş. ile ilişkisini doğrulayan İlhan D., 'kurtulduk' şeklindeki söylemini ise hatırlamadığını ifade etti.

İKİ TUTUKLAMA

Esma Ş. ise ifadesinde sanıklardan İlhan D. ile aralarında gönül ilişkisi olduğunu doğruladı. Psikolojisi bozulduğu sırada sevgilisine eşinden kurtulmak istediğini söylemiş olabileceğini belirten Mustafa Ş., "Olay günü İlhan'ı aradığım doğrudur. Her zamanki rutin konuşma için aradım. O sırada 'kurtulduk' şeklinde bir kelime geçti ama ne olduğunu anlamadım. Olayla benim bir ilgim yoktur" dedi.

Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Sabri G. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, İlhan D. ile Esma Ş. ise 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 14:25