banner339
banner313

Japonya'da artan vakalara rağmen sokaklarda yoğunluk

Japonya’da son günlerde yükselişe geçen Covid-19 vaka sayılarına rağmen hafta sonunda başkent Tokyo'da hayat normal akışında devam etti.

Japonya'da artan vakalara rağmen sokaklarda yoğunluk
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Korona virüsün Omicron mutasyonunun etkisiyle vaka sayılarında son günlerde patlama yaşanan Japonya'da salgında yeni dalga endişesi artsa da halk, hafta sonunda enfeksiyon riskine aldırış etmedi. Başkent Tokyo'nun tarihi ve turistik çekim merkezi Asakusa semtinde yoğunluk göze çarparken, restoran ve benzeri birçok işletme boş kalmadı. En kalabalık tren hatlarının salgın öncesi günleri aratmadığı Tokyo'da bazı sakinler ise alışveriş merkezlerine akın etti.

KİMSE UMURSAMIYOR

Asakusa bölgesinde Türk yemekleri satan bir işletmede çalışan Barış Demir, Covid-19'un Omicron mutasyonu nedeniyle vaka sayılarında yaşanan artışa dikkat çekti. Demir, "Fakat artık kimse önemsemiyor. İşlerimizde düşüş falan da yaşanmadı. Çünkü insanlar korona virüsten bıktı. Herkes normal hayatına devam ediyor" ifadelerini kullandı. Çoğu kişinin maske ve mesafe kurallarına dahi dikkat etmediğini belirten Demir, "Vakalar inanılmaz derecede yükseldi. Ancak bundan sonra işleri etkileyeceğini düşünmüyorum. Çünkü biz de dahil herkes bıktı ve önemsemiyor" şeklinde konuştu.
banner218