banner339
banner313

İşte Reina katliamcısının telefonundan çıkan FETÖ'cü subay!

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, Reina katliamcısının cep telefonu kayıtlarında rastlanan FETÖ'cü subayın ismini açıkladı. Şener, " İstanbul emniyet yetkililerinden benim edindiğim bilgi, basında “gizemli FETÖ’cü yarbay” olarak yazılan kişinin 15 Temmuz

İşte Reina katliamcısının telefonundan çıkan FETÖ'cü subay!
banner401
banner427

İşte Nedim Şener'in Posta gazetesindeki yazısı:

İki isim var elimde: Birincisi yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'de Reina isimli gece kulübünde 39 kişiyi katleden 65 kişiyi yaralayan DEAŞ üyesi terörist Abdulgadir Masharipov. Reina canisi saldırının ardından 17 gün sonra İstanbul Emniyeti'nin başarılı çalışmasıyla Esenyurt'ta bir örgüt evinde yakalandı.

Elimdeki bir diğer isim ise 15 Temmuz darbe girişimine aktif olarak katılan FETÖ'cü (Fethullahçı Terör Örgütü) üyesi Binbaşı Zafer Özleblebici. Hakkında dava açılan Özleblebici şu an firari.

İSMİ TELEFON KAYDINDA

Bu iki ismin birleştiği yer ise Reina canisi Abdulgadir Masharipov telefon kayıtları.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi, saldırıdan hemen sonra Reina'yı kana bulayan Abdulgadir Masharipov'un telefonun içeriğine ulaştı. Zaten caninin 17 gün gibi kısa bir süre içinde sağ olarak yakalanması da İstihbarat Şube'nin istihbarat dünyasında ders niteliğinde okutulacak özel çalışması sayesinde gerçekleşti.

Konu hafta başında, "Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov FETÖ'cü bir yarbayla ilişkili" şeklinde basına da yansıdı. Hatta konu dün Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a da soruldu. Kurtulmuş, Reina saldırısının arkasında bir istihbarat örgütü olmadan gerçekleşmesinin mümkün olmadığı düşüncesini yineledi ve tüm bağlantılar üzerinde detaylı durulduğunu söyledi.

KÖPRÜDE ‘VUR EMRİ' VERDİ

İstanbul emniyet yetkililerinden benim edindiğim bilgi, basında "gizemli FETÖ'cü yarbay" olarak yazılan kişinin 15 Temmuz darbecilerinden Binbaşı Zafer Özleblebici olduğu yönünde.

Zafer Özleblebici öyle sıradan bir FETÖ'cü değil. Darbe girişimi sırasında oluşturulan WhatsApp mesaj grubunda "halka ateş açılması" talimatı veren binbaşı olarak biliniyor. Ayrıca Kara Harp Okulu'nda eğitmenlik yaparken FETÖ üyesi olmayan askeri öğrencileri de okuldan attıran kişi olarak tanınıyor.

Öyle anlaşılıyor ki soruşturma birimleri Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov'un telefonu da tespit edilen Binbaşı Zafer Özleblebici ismi üzerinde titizlikle duruyorlar.

FİRARİ BİNBAŞI SURİYE'DE

İstanbul Emniyet'inden görüştüğüm yetkililer de bilgiyi doğruluyor. Ama Abdulgadir Masharipov ile 15 Temmuz darbecisi Binbaşı Zafer Özleblebici ile ne tür bir ilişkisi olduğu konusunda net bir cevap vermiyorlar. Bir diğer ayrıntı, firari darbeci FETÖ'cü Binbaşı Zafer Özleblebici'nin de Suriye'de olduğuna dair istihbari bilgiler olduğu yönünde. Elbette bu konu hakkında DEAŞ teröristi Abdulgadir Masharipov bir açıklama yapacaktır. İlk tespitlerden sonra bu konu teröristin sorgulaması sırasında açıklık kazanacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 14:07
banner218