banner4

İslam: Facianın ardından çalışmalar uzun sürecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Soma'daki maden faciasının ardından rehabilitasyon çalışmalarının 1 yıl devam edeceğini söyledi.

İslam: Facianın ardından çalışmalar uzun sürecek
banner26

İslam, Manisa Organize Sanayi BölgesiKonferans Salonunda AFAD - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinin brifingine katıldı.

Bakanlık müsteşarı Nesrin Avşar Çelik, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, AFAD Başkanı Fuat Oktay ve AFAD Manisa İl Müdürü Bekir Şen ile toplantı yapan Bakan İslam, gazetecilere yaptığı açıklamada maden faciasının vuku bulduğu ilk andan itibaren sahada sosyal yardım ve sosyo-psikolojik destek çalışmalarını yürüten ekiple toplantı yaptıklarına işaret etti.

Bütün faaliyetlerin AFAD şemsiyesi altında Bakanlığın ana çözüm ortağı olarak yürütüldüğünü kaydeden İslam, "Arkadaşlarımız gayet başarılı çalışmalar yaptılar ve sahada herhangi bir sorun olmadan bütün ailelerimize ulaşmak, ihtiyaçları belirlemek ve gidermek noktasında çalıştılar. Bu çok uzun soluklu bir rehabilitasyon çalışması olacak önümüzdeki 1 yıl aşağı yukarı devam edecek. Bu çalışmalara katılan başkanlardan uzmanlara kadar sahada olan bütün arkadaşlarıma teker teker teşekkür ediyorum. Onların ciddi çalışmaları olmasaydı bugün bu olumlu tabloyu elde etmiş olamazdık" diye konuştu.

İslam, toplantıda bakanlık ve AFAD ekiplerine STK'ların sahadaki çalışmaları ile yapılan ayni yardımların koordinasyonunun aileleri incitmemek için bir an evvel sağlanması gerektiğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 13:15