banner239
banner218

Fransa'da bir Türk, çocukları önünde dövülerek öldürüldü

38 yaşındaki Türk vatadaşı, alışveriş sonrası park kavgası nedeniyle 4 kişinin saldırısın uğradı. Adam çocuklarının önünde yaşanan kavgada aldığı darbeler sonrası ağır yaralanırken kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Fransa'da bir Türk, çocukları önünde dövülerek öldürüldü

Fransa'nın Tours şehrinde meydan gelen olayda, belediyede otobüs ve tramvay şöförü olarak çalışan Isparta nüfusuna kayıtlı 3 çocuk babası Ali Ünlü, park tartışması sonrası 4 kişinin saldırısına uğradı. Şehrin doğusundaki Atlentes Alışveriş Merkezi'nin önünde yaşanan olayda, genç adam aldığı darbelerle ağır yaralandı. Talihsiz adam daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Artı33'e göre, olaydan sonra çalışma başlatan polis kavgaya karışan iki kişiyi yakaladı. Ancak diğer iki kişinin kaçtığı kaydedildi. Bazı Türk vatandaşları ise sosyal medyada yayınladıkları bir fotonun saldırganlardan birine ait olduğunu kaydederek paylaşılması çağrısında bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI YARDIMCISINDAN BAŞSAĞLIĞI

Saldırı ilgili Centre-Val de Loire Bölge Başkan Yardımcısı Mohamed Moulay da açıklama yaptı. Başkan yardımcısı, "bu kötü olayı öğrenmiş bulunuyorum. Ali Ünlü'nün ailesi, yakınları ve arkadaşları ile Touraine Türk toplumuna başsağlığı diliyorum" İfadelerini kullandı.

YERE DÜŞÜNCE VURMAYA DEVAM ETTİLER

Saldırganların Ali yere düşüp hareketsiz kalmasına rağmen acımasızda talihsiz adama vurmaya devam ettikleri aktarıldı. Polis ve ambülansın olay yerine geldiğinde ise Ali Ünlü'nün komaya girdiği ve bilincini kaybetmiş halde olduğu aktarıldı. Ambülansın Ünlü ile birlikte yaralanan diğer iki çocuğunu da alarak hastaneye gittiği aktarıldı.

"HERKES OLAYI İZLEDİ"

"Başka bir yakını ise hiçkimse müdahale etmedi, herkes olayı izlemekle yetindi" ifadelerini kullandı. Olay sonrası harekete geçen polis, Türk vatandaşını canice döverek öldüren kişilerin işgalini belirleyerek cumartesi gecesi gözaltına aldı. Tours savcısı, hırsızlık ve dolandırıcılıktan sabıkalı yaşları 21 ve 24 olan iki kişinin olayın bilincinde darp eylemini gerçekleştirdiklerini aktardı.

Gözaltındaki iki kişinin birlikte kasten adam öldürmek suçundan yargılanacakları kaydedilirken 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 13:01
banner230