banner339
banner391
banner274

Fırat Anlı ve Ayla Akat tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ve eski BDP Batman milletvekili Ayla Akat tutuklandı. Kışanak'ın sorgusu sürüyor.

banner362
Fırat Anlı ve Ayla Akat tutuklandı
banner353

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca "silahlı terör örgütüne üye  olmak" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kışanak ile  "devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya yönelik" suçtan dolayı yakalanan Anlı'nın savcılıktaki sorguları tamamlandı.
 
Savcılıktaki ifadelerinin ardından Kışanak ve Anlı, tutuklanma  talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.
 
Terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı  kararı verilen Kışanak, 25 Ekim günü Diyarbakır Havalimanında, DBP Meclis Üyesi  Fırat Anlı ise adresinde, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince  gözaltına alınmıştı.
 
ANLI İLE ATA TUTUKLANDI
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen Diyarbakır Büşükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ile belediyenin önündeki protesto gösterisinde gözaltına alınan, kapatılan DTP'nin Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata hakkında tutuklama kararı verildi. Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın ise hakimlikte sorgusunun devam ettiği belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 22:38
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k