banner158
banner218

FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Muğla merkezli 11 ilde FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 23'ü muvazzaf asker, 6'sı sivil olmak üzere toplam 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Çanakkale merkezli 6 ilde de FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik  soruşturma kapsamında 16 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı
banner216

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin TSK'daki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 23 muvazzaf asker ve 6 sivil hakkında gözaltı kararı verildi. Karar üzerine Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri de sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon başlattı.

Muğla, İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Diyarbakır Samsun, Yozgat ve Antalya'da daha önceden belirlenen baskın yapıldı. Şüphelilerin, örgüt üyeleriyle ankesörlü telefonlar aracılığıyla bağlantı kurdukları öne sürülüyor.

POLİSLİKTEN İHRAÇ EDİLEN 16 ZANLI HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında,  FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanmasına yönelik 16 eski polis hakkında yakalama kararı  verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü ekiplerince Çanakkale'nin  yanı sıra Balıkesir, Elazığ, Bursa, İstanbul ve Tekirdağ'da eş zamanlı operasyon  başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 09:36