banner339
banner313

Erdoğan: Milletimizin hiçbir ferdini salgın döneminde yalnız bırakmadık

Erdoğan: Milletimizin hiçbir ferdini salgın döneminde yalnız bırakmadık
banner401
banner427


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi yeniden cazibe merkezi yapacak reformların hazırlıkları içindeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı veDoğanpınarBarajı Açılış Töreni’ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah vaka ve ağır hasta sayılarının hedeflediğimiz seviyelerin altına düşmesiyle sınırlamaları peyderpey kaldırmaya başlayacağız." dedi.

Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Salgının dünya ile birlikte ülkemizi de etkilediği bir dönemde ne sağlık hizmetlerimizden ne de yatırımlarımızdan taviz veriyoruz. Milletimizin hiçbir ferdini salgın döneminde yalnız bırakmadık. Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz. Onları da kısa zamanda büyük ihtimalle kabine toplantımızın ardından açıklayacağız." 

Aşı çalışmaları hakkında bilgi veren Erdoğan, "Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme çok daha umutlu bakıyoruz. Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık." diye konuştu. 

Konuşmasında su tasarrufunun önemine değinen Erdoğan, "Kurak bir yıl geçiriyoruz. Yağış oranlarının neredeyse yarı yarıya azaldığı şu dönemde hep birlikte su tasarrufuna önem vermemiz gerekiyor. Elimizdeki imkanları küçük tedbirlerle destekleyerek, barajlarımız yeniden suyla dolana kadar dikkatli hareket etmeliyiz." şeklinde konuştu. 
banner218