banner158

DSÖ'den Emine Erdoğan'a özel davet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) özel davetlisi olarak İsviçre'nin Cenevre kentine geliyor.

DSÖ'den Emine Erdoğan'a özel davet
banner152

Emine Erdoğan, 20-28 Mayıs'ta Cenevre'de düzenlenen 72. Dünya Sağlık  Asamblesi kapsamındaki yüksek düzeyli toplantıya DSÖ tarafından ana konuşmacı  olarak davet edildi.

"İnsani Durumlarda Kadın, Çocuk ve Gençlerin Sağlığı ve Refahı için İş  Birliği" konulu brifing, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütünün (WIPO) binasında 21 Mayıs  Salı günü gerçekleştirilecek.

DSÖ, Dünya Bankası ve DSÖ bünyesinde faaliyet gösteren Anne, Yenidoğan  ve Çocuk Sağlığı Ortaklığı'nın birlikte organize ettiği programda Erdoğan, kadın  ve çocuk sağlığına ilişkin konuşma yapacak.

Toplantıya DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom'un da katılması  bekleniyor.

Ayrıca Orta Doğu-Orta Asya için İnsani Yardım Ortaklıklarından Sorumlu  BM Genel Sekreter Yardımcısı Rashid Khalikov, Dünya Bankası Grubu Sağlık,  Beslenme ve Nüfus Bölümü Direktörü Tim Evans, DSÖ Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı  Enstitüsü Direktörü Anshu Banerjee, Uluslararası Göç, Sağlık ve Kalkınma Merkezi  İcra Direktörü Manuel Carballo, DSÖ Anne, Yenidoğan ve Çocuk Sağlığı Ortaklığı  İcra Direktörü Helga Fogstad ve ALMA 2030 ve EWEC Bağımsız Hesap Verebilirlik  Paneli Eş Başkanı, SUN Hareketi Liderlik Grubu Üyesi Joy Phumaphi toplantıya  konuşmacı olarak davet edildi.

Yüksek Düzeyli Brifing ile evrensel sağlık kapsayıcılığı ve başta  kadın ve çocuklar olmak üzere en savunmasız durumdaki halkların sağlık  hizmetlerinden yararlandırılması konusunda küresel kilit aktörlerin  bilgilendirilmesi ve angaje edilmesi hedefleniyor.

Brifing, Dünya Sağlık Asemblesi'ne akredite olan basın mensupları  tarafından da takip edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 11:37