banner339
banner391
banner274

Dersin ortasında 'Hz. İsa'nın ruhu içime girdi' diyen öğretmene meslekten ihraç

Antalya'nın Serik ilçesindeki ortaokulda, öğrencilerine Hz. İsa’nın ruhunun içine girdiğini söylediği ve kıyametle ilgili şeyler anlattığı iddiasıyla bir süre önce açığa alınan öğretmen S.K. (35) meslekten de ihraç edildi

Dersin ortasında 'Hz. İsa'nın ruhu içime girdi' diyen öğretmene meslekten ihraç
banner353

Olay, 19 Nisan’da Antalya Serik’e bağlı Gedik Mahallesi’ndeki ortaokulda meydana geldi. İngilizce öğretmeni S.K., iddiaya göre 24 kişinin bulunduğu sınıfta ders yapmak istemeyen öğrencilere, "Dersi bırakalım, biraz kıyametten konuşalım" dedi. S.K., öğrencilerine Hz. İsa’nın ruhunun içine girdiğini, herkesin ne zaman öleceğini ve kıyametin ne zaman kopacağını bildiğini söyledi. S.K.’nın anlatımlarından korkan bazı öğrenciler, ağlayarak dışarı çıktı.

GÖĞSÜNE DOKUNUNCA TİTREMEYE BAŞLADI

Tiyatroyla da uğraştığı öne sürülen öğretmenin anlatımlarından, psikolojik tedavi gördüğü belirtilen öğrenci de korktu. Öğretmenin göğsüne dokunduğu öğrenci, titremeye başladı. Öğrenciyi sakinleştiren arkadaşları, durumu okul müdürüne anlattı.

'CESARETLİ OLMANIZ İÇİN YAPIYORUM'

Daha sonra bazı öğrenciler, S.K.’ya "Neden böyle yapıyorsunuz?" diye sordu. Bunun üzerine S.K. da "Cesaretli olmanız için yapıyorum" dedi.

Öğrencilerin durumu anlattığı velilerin de şikayette bulunması üzerine olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında önce açığa alınan S.K., ardından öğretmenlikten ihraç edildi.

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 14:47
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k