banner339
banner274

Denizli'ye şehit ateşi düştü

Ağrı'da bölücü terör örgütü açtığı ateş sonucu şehit olan özel harekat polisi Veli Kabalay'ın Denizli'deki ailesine acı haber ulaştı.

Denizli'ye şehit ateşi düştü
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Ağrı'da bölücü terör örgütü mensuplarının İran tarafından açtığı taciz ateşi sonucu şehit düşen özel harekat polisi Veli Kabalay'ın şehadet haberi, Denizli'nin Tavas ilçesindeki ailesine verildi.

Türkiye-İran sınır hattında yapılan duvar inşaatının güvenliğinde görev yaparken terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Kabalay'ın şehadet haberi, askeri yetkililerce Ulukent Mahallesi'ndeki babaevinde aileye bildirildi.

Şehidin babaevine Türk bayrağı asıldı. Ailenin komşuları ve yakınları da burada bir araya geldi.

Anne Aysel Kabalay, oğlunun şehadet haberinin ardından üzüntü yaşadı. Baba İsmail Kabalay ise metanetli duruşuyla dikkati çekti.

Evli ve 1 çocuk babası şehit özel harekat polisi Veli Kabalay'ın bu sabah ailesiyle telefonda bayramlaştığı öğrenildi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız da eve gelerek taziyede bulundu.

BABASI KARACASU'DA GÖREV YAPMIŞ

1988 Tavas doğumlu olan Özel Harekat Polisi Veli Kabalay, Tarım Kredi Müdürlüğü görevini yapan babasının memuriyeti sebebiyle eğitim hayatının bir bölümünü Aydın'ın Karacasu ilçesinde sürdürmüştü.

2004-2010 yılları arasında Karacasuspor'da futbol oynayan Kabalay, 2016 yılına kadar amatör olarak kadar futbol hayatını sürdürmüştü. İlçede çok sayıda tanıyanı bulunan Kabalay'ın şehadeti ilçeyi de yasa boğdu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 09:47
banner218