banner158
banner218

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik
banner216


Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Muhalefetin sürekli eleştirdiği, 'gereksiz' dediği sağlık yatırımlarımızın kıymeti salgın döneminde çok iyi anlaşılmıştır." ifadesini kullandı. "(Kovid-19 salgını) Hiçbir vatandaşımızı hastane kapısından geri çevirmedik, hiçbir hastanın tedavisini ihmal etmedik." diyen Erdoğan, "Bugüne kadar 150 ülke ve 6 uluslararası kuruluşun sağlık malzemesi desteği talebini biz karşıladık." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Şehir hastanelerimiz salgın döneminde en çok istifade ettiğimiz, en çok gurur duyduğumuz sağlık tesislerimizden biri oldu." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbirimizin ihmalkar davranarak ne kendimizin ne de sevdiklerimizin sağlığını riske atma lüksü yoktur." ifadesini kullandı.

"Yurt dışında bulunan 90 binden fazla vatandaşımızı, kurduğumuz hava, kara ve deniz köprüleriyle ülkemize getirdik." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim inancımızda önce tedbir, sonra tevekkül gelir. Rehavetin, duyarsızlığın, kurallara karşı kayıtsız davranmanın sonu ya pişmanlıktır ya da hastalıktır." şeklinde konuştu.

AA