banner4

'Çocuklarımızı devlet okutsun'

Milli Eğitim Bakanlığı, Soma'da yas eğitimi ve psikolojik destek veriyor. Görüşülen ailelerin talebi ise ortak: Çocuklarımız okusun madenci olmasın ama özel okullar değil devlet okutsun

'Çocuklarımızı devlet okutsun'
banner26

Giriş katta bulunması nedeni ile özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan İmar ve Şehircilik ile Yapı Kontrol Müdürlükleri Ön Büro birimi mühürleme, imar durumu, yapı kullanım izni imar affı gibi konularla ilgileniyor. Vatandaşlardan gelen sözlü ve yazılı talepleri anında değerlendirmeye alan ön büro, İmar ve Şehircilik ile Yapı Kontrol Müdürlükleri işlemlerin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlıyor. İki hafta içerisinde yaklaşık 1500 talep alan İmar ve Şehircilik ile Yapı Kontrol Müdürlükleri Ön Büro Birimi vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılanıyor.

Başkan Ömer Günel, yaptığı açıklamada; “Seçim kampanyam süresince belediye hizmetlerindeki yavaşlık ve prosedürel yoğunluk en çok aldığımız şikayetlerden biriydi. Ben de hemşehrilerime bu sorunu çözeceğimin sözünü vermişti. Bugün imar ve yapı kontrol birimi hizmetlerini hızlandıracak düzenlemeyi yaptık. Kuşadası Belediyesinde hizmetler artık daha hızlı olacak. Yasal gereklilik ne gerektiriyorsa işlemler bu kapsamda yürüyecek ama bir imza için günlerce beklenmeyecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 08:45

banner74

banner73