banner339
banner313

Çavuşoğlu: ABD'yle Suriye için işbirliği yapacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk-Suudi Koordinasyon Konseyi Toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Rakka operasyonuna ilişkin, "Biz bölgesel ülkeler ve koalisyonun içindeki ülkeler olarak özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz, sokmamız gereki

Çavuşoğlu: ABD'yle Suriye için işbirliği yapacağız
banner401
banner427

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Rakka operasyonunda özel kuvvetler askerlerini devreye sokabileceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmesiyle ilgili bilgi veren Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzdeki süreçte öncelikle El Bab operasyonunun bir an önce tamamlanması gerekiyor. Özel kuvvetlerimiz ve ÖSO güçleri son günlerde ciddi mesafe katetti. Koalisyon ve Rusya'nın hava desteğini vurgulamalıyız.

Rakka operasyonunda ise başka terör örgütleriyle değil doğru kişilerle yapılmalı. Suudi Arabistan ve Türkiye, özel kuvvetlerini devreye sokabilir, sokmamız gerekir.

ÖSO güçleri devreye sokulabilir, terör örgütleri değil. Bir önceki yönetime biz bunu anlatamadık.

ABD'yle Suriye'nin geleceği için işbirliği yapacağız. Kısa süre içerisinde DEAŞ'ı Suriye ve Irak'tan temizleyebileceğimize inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 13:36
banner218