banner339
banner313

Bitlis Tatvan'da 11 Askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ağır yaralı!

Bitlis Tatvan mevkiinde bir askeri helikopter teknik bir arıza nedeniyle iniş yapmak isterken düştü. 10 Askerimiz şehit oldu. 3 Askerimiz ağır yaralı.

Bitlis Tatvan'da 11 Askerimiz şehit  oldu, 2 askerimiz ağır yaralı!
banner328

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere  bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi  bir helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmiştir." bilgisi verildi.

Bölgede arama çalışmalarının hemen başlatıldığı ifade edilen  açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına  derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma  uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde  bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9'unun şehit olduğu, 4 kahraman silah  arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye  sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve  üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan  rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil  milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BiLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 askerin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı  olayla ilgili Milli Savunma Bakanı Akar'dan bilgi aldı.

BAKANLAR SOYLU VE AKAR OLAY YERİNE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın bölgeye hareket ettiği bildirildi.

OLAY TEKNİK ARIZA KAYNAKLI'

CNN Türk canlı yayınında konuşan Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eray Güçlüer şu bilgileri aktardı:

"Pilot bu arızayı anladı ve iniş yapmaya çalışırken normale göre iyi bir iniş yaptığını görüyoruz. Ama insanlar için bu iniş olumsuz. 2 yaralı askerin kurtarılmasının nedeni iniş hızının yere yaklaşırken düşmüş olması. Bu da tabi olayın tamamen teknik bir arıza nedeniyle göstermesinden kaynaklı. Fikir yürütülüyor. Helikopter çok parçalanmamış ve yaralı kurtulanlar olduğu için.

ACI HABER SONRASI TAZİYE MESAJLARI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bingöl'den Tatvan'a doğru havalanan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait helikopterin düşmesi sonucu 9 kahraman askerimizin şehadet haberi yüreklerimizi dağladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun." ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Bingöl'den Tatvan'a giden ve askerlerimizi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu; şehit olan 9 vatan evladımıza Allah'tan rahmet, yaralanan 4 askerimize  de acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Bingöl'den Tatvan'a giden ve askerlerimizi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu; 9 vatan evladımız şehit olurken 4 askerimiz de yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bitlis’ten Tatvan’a giden askeri helikopterin kazaya uğraması sonucu 9 kahraman askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı. Milletimizin ve Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağolsun. Şehitlerimize rahmet olsun. Yaralılarımıza acil şifa diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 08:49
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k