banner83

Başbakan'ın yerinde olsam cumhurbaşkanı olmam

Âkil İnsanlar Heyeti'nde de görev alan Kadir İnanır, çözüm sürecine ilişkin olarak, 'Herkes bu kan kokusundan uzaklaştı' dedi

Başbakan'ın yerinde olsam cumhurbaşkanı olmam
banner94
banner26

Çözüm sürecinde Akil İnsan olarak yer alan ünlü aktör Kadir İnanır, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri için fikirlerini belirtti.
 

Habertürk'ten Muhsin Kızılkaya'nın haberine göre; Kadir İnanır, Başbakan Erdoğan'ın muhtemel Köşk adaylığı için, şu ifadeleri kullandı;


"Kaynak Kürt sorunu, başka sorun yok. Çözüm, Gezi'ye kurban gidebilirdi. Şimdi askere gidenler hoplaya zıplaya gidiyor. Herkes kan kokusundan uzaklaştı.

"BAŞBAKAN'IN YERİNDE OLSAM O MAKAMA GİTMEM"

Başbakan'ın yerinde olsam o makama gitmem. Tam Kürt barışını sağlamak üzereysen, siyasi çalkantıların kucağındaysan oraya gitmemelisin."

"SOL KAVGA ETTİKÇE ONLAR KAZANACAK"
Diğer yandan Kadir İnanır; CHP yerel yöneticilerinin Kürt, Laz demeyip eşit hizmet verirse kurtulabileceğini belirtirken, "Bir ideal uğruna toplanmış insanlar kendi karakterlerini o ideale uydurmalıdır. Türkiye'de solcuların en büyük zaafı birbirleriyle hep kavga ediyorlar. Biz kavga ettikçe onlar hep iktidara gelecek." dedi.

"HERKES BENİ CHP'Lİ BİLİR"
"Sokakta kimse sorarsan sor, beni herkes CHP'li bilir. Gerçekten eskiden bir sosyal demokratın Türkiye'deki karşılığı CHP idi. Ama sosyal demokrat anlayışı savunan bir siyasi oluşum, kafatasçı, ırkçı, dinci bir yapılanmayla nasıl ortak olabilir?

"BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI OLMAMALI"

Cumhurbaşkanını halkın seçmesi güzel... Ben Başbakan Erdoğan'ın yerinde olsam o makama gitmem. Sen ülkenin bütün potansiyelini büyük rakamlarla oluşturmuşsan, tam Kürt barışını sağlamak üzereysen, siyasi çalkantıların kucağındaysan oraya gitmemelisin. Orada tam başkanlık yetkisini kullanmak da zor olduğuna göre beş yıl sorunları ortadan kaldırmak için başbakanlıkta kal. Çok istiyorsan yaşın genç, 5 yıl sonra halk seni oraya uygun görürse gidersin. Ama şu aşamada onun yerini tutacak bir siyasi lider görünmüyor iktidar partisinde. Hem kendi aralarındaki çekişme büyür, hem de bu durum topluma kötü yansır. 12 yılda kurduğu bu sistem çok büyük sekteye uğrar.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 11:02

banner102