banner218

Bağcılar'da 'yan bakma' kavgası davası

Bağcılar'da "yan bakma" yüzünden çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden 16 yaşındaki Furkan Emin Ağbaş'ın öldürülmesine ilişkin olayda Murat Önal hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bağcılar'da 'yan bakma' kavgası davası

Bağcılar'da "yan bakma" yüzünden çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden 16 yaşındaki Furkan Emin Ağbaş'ın öldürülmesine ilişkin olayda Murat Önal hakkında "Çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan bir kişiyi kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Murat Önal'ın ifadelerine yer verilerek, Önal'ın 9 Ağustos 2018'de arkadaşı tarafından telefonla arandığını, arkadaşının birkaç şahısla tartıştığını söylemesi üzerine kendisini çağırdığını, başka 2 arkadaşıyla olay yerine gittiklerini söylediğine yer verildi.

Tanımadığı 5 kişi tarafından sopalarla Murat Önal ve arkadaşlarına saldırıldığı, Önal'ın kafasından kim olduğunu bilmediği bir kişi tarafından vurulduğu, yere düştüğü, kendisini korumak amacıyla cebinde bulunan çakı bıçağını çıkararak salladığı ifade edilen iddianamede, ismini sonradan öğrendiği Furkan Emin Ağbaş'ın yaralanmasına sebep olduğu, Önal'ın ifadelerine göre Önal'ın yaralama kastı olmadığı, kendisini savunmak için bıçağı salladığı ve pişman olduğunu beyan ettiği aktarıldı.

İddianamede, sanık Murat Önal'ın her ne kadar kendini savunmak için bıçak salladığını beyan etse de darbelerin vücudun hayati bölgelerine denk geldiği, darbe sayısının birden fazla olduğu, eylemini gerçekleştirdikten sonra şüphelinin olay yerinden kaçtığı kaydedildi.

İddianamede, sanık Murat Önal hakkında "Çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan bir kişiyi kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını talep etti.

Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Bunun yanı sıra, olayla ilgili yaşı 18 yaşından küçük 7 çocuk hakkında ise soruşturma ise devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 13:00