banner158
banner218

AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

Bu hafta sonu yüz binler AÖF Bahar dönemi vize sınavına girdiler. Öğrenciler, ter döktükleri sınavın ardından soru ve cevaplara odaklandı. 15 Nisan Pazartesi günü hemen hemen sınava giren herkesin yönelttiği soru "AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?" şeklinde...

AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanır?
banner216

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan yüz binlerce kişi cumartesi ve pazar günleri AÖF Bahar dönemi vize sınavında ter döktüler. Sınav sonrası her zaman olduğu gibi soru ve cevaplar öğrencilerin gündemine oturdu. Peki AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

AÖF SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF soru ve cevapları için verilmiş bir tarih yok. Soru ve cevaplar genellikle 3-4 gün içerisinde açılanıyor. Fakat bir önceki soru ve cevaplar 1 gün sonra açıklanmıştı. Sonuçlar ise 15-20 gün içinde açıklanıyor.

AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

AÖF not ortalaması hesaplama işlemi yapabilmek için güz döneminde şartlı olarak geçilen derslerden başarılı olunması, güz dönemi sonu veya bahar dönemi sonu genel not ortalamasının da 2,00 ve üzerinde olması gereklidir.

Öğrencilerin bahar dönemindeki şartlı geçmiş oldukları derslerden başarılı sayılabilmeleri içinse bahar dönemi sonu veya güz dönemi sonu genel not ortalaması 2,00 ve üzeri olmalıdır.

AÖF lisans öğrencilerinin mezun olmaları için şu şartları yerine getirmeleri gereklidir;

Ders notlarının FF olmaması

Genel not ortalamalarının 2,00 ve üzeri olması,

Alttan kalan dersinin olmaması

AÖF'DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF ders sisteminde 2 dönem vardır. Birinci dönemde alınmış olan, ancak kalınan dersler bir sonraki senenin birinci döneminde alınabilir. Geçilemeyen ikinci dönem dersi de yine aynı şekilde ikinci dönem alınabilir.

Her dönem 1 vize sınavı ve 1 final sınavı yapılır, bir eğitim ve öğretim yılında 2 vize sınavına ve 2 final sınavına girilir. Dönem içi vize notunun %30'u ve final notunun da %70'i alınarak gerekli değerlendirme ve hesaplama işlemleri yapılır. Elde edilen ortalama harf notu olarak sisteme girilir. Öğrenciler aldıkları harf notuna göre o dersten geçip geçmediklerini anlayabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 12:39