banner339
banner391
banner313

AK Parti'den flaş açıklama! Süleymani'ye yapılan saldırı tehlikeli istikrarsızlığı tetikleyecektir

banner362
AK Parti'den flaş açıklama! Süleymani'ye yapılan saldırı tehlikeli istikrarsızlığı tetikleyecektir
banner385


Çelik; “İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve beraberindekilere yapılan saldırı bölgede daha tehlikeli istikrarsızlığı tetikleyecektir. Bunlar hem Irak halkının hem de tüm bölgenin aleyhine olacaktır.” dedi.

“Cumhurbaşkanımız şimdiye kadar yaptığı tüm açıklamalarda Irak’ın istikrarına verdiğimiz önemi ifade etmiş ve bu istikrarı tehdit eden unsurlara karşı olduğumuzu vurgulamıştır.”

“Irak’ı uydu devlete dönüştürmeye dönük dış müdahaleler, suikastler, hizip çatışmaları ve mezhep kavgaları bölgemizi ve Irak’ı daha büyük istikrarsızlıklara maruz bırakmaktadır.”

İRAN-ABD GERGİNLİĞİ

Çelik yaptığı açıklamada yaşanan bu hadisenin kaygı verici olduğunu belirtti. “Bölgede tırmanan İran-ABD gerginliği bu açıdan çok kaygı vericidir. Şiddeti artırmak Irak halkına kötülük etmektir.” Dedi.

“Tüm tarafların itidal içerisinde davranması şu anda Irak’ın ve bölgenin ihtiyaç duyduğu en hayati yaklaşımdır. Türkiye olarak bölgenin güvenlik ve istikrarı için çalışmaya devam edeceğiz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k