banner158
banner218

4 yıl önce ihraç edilmişti... CHP Kadın Kolları Başkanı oldu

4 yıl önce ihraç edilmişti... CHP Kadın Kolları Başkanı oldu
banner216


CHP 14. Olağan Kadın Kolları Kurultayı'nda genel başkanlığa, 4 yıl önce partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka seçildi.

CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan eski Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Kadın Kolları 14. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlığa seçilen Nazlıaka'ya yürüdüğü yolda başarılar diledi.

Kadın örgütünün gücü, temsiliyeti ve eşitlik mücadelesinin bir kat daha ileriye gideceğine inandığını ifade eden Köse, şunları söyledi:

"Kurultaylarda bazen farklı konuşmalar olabilir. Kurultayın heyecanıyla farklı şeyler yaşayabiliriz. Ama 4 yıl Kadın Kolları Genel Başkanlığı yapmış bir kardeşiniz, yoldaşınız olarak bu mücadelenin içinde her zaman var olacağımı, bu mücadeleyi birlikte büyüteceğimizi bilmenizi istiyorum. Çünkü bu bir kadın mücadelesi, kadının eşitlik ve gelecek mücadelesi. Bu mücadelenin dışında ya da başka bir yerde olmak benim kitabımda yok."

Sonuçlar belli olduktan sonra Nazlıaka, teşekkür konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından Nazlıaka ve Köse birbirlerine çiçek verdi.CHP'DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Aylin Nazlıaka, 2016 yılında ilginç bir olay sonucu CHP'den ihraç edilmişti. CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), "bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasıyla ilgili olarak Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, oy çokluğu ile kesin ihracına karar vermişti.Kaynak: AA