banner339
banner313

2018 KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans branş bazında sıralamaları belli oldu

KPSS Ortaöğretim sonuçları da Ön Lisans sonuçları da bu ay içinde belli oldu. Memur adayları branş bazında sıralamaları merakla beklerken ÖSYM bugün beklenen duyuruyu yaptı. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler.

banner362
2018 KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans branş bazında sıralamaları belli oldu
banner328

Her iki yılda bir düzenenlen KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans sınavı geçen ay gerçekleşti, sınav sonuçları belli oldu. 2018-KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans katılan adaylar günlerdir sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları bekliyordu. ÖSYM heyecanlı bekleyişe son verdi ve branş bazında sıralamaları adaylarla paylaştı. Aşağıdaki linke tıklayarak sıralamayı inceleyebilirsiniz.

2018 KPSS- Ortaöğretim, Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

ÖSYM'DEN YAPILAN DUYURU

"2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ortaöğretim,Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30.11.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara saygıyla duyurulur."

Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Teknik Açıklama İçin Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 15:24
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k