CHP’li Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in Esnaf Odasıyla ortaklaşa yapacakları organizasyon öncesi davetiyelere sadece kendi ismini yazdırması Esnaf Odasıyla kriz yaşamasına neden oldu.

5 Ağustos 2022 Cuma günü (yani bugün) Germencik Esnaf Odasıyla masrafları yarı yarıya bölüşmek üzere esnafla kahvaltı programı düzenlemeye girişen Fuat Öndeş ile Esnaf Odası Başkanı Bilgin Balat’ın arasında soğuk rüzgârlar esmeye başladı.

Esnaf odasının da giderlere ortak olduğu sabah kahvaltısı organizasyonu öncesi CHP’li Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in davetiyelere sadece kendi adını yazdırması gerginliğe neden oldu.

Aydınpost’un ulaştığı bilgiye göre, Germencik Esnaf Odası Başkanı Bilgin Balat’ın davetiyelerin üzerinde yalnızca kendi adını yazan Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e bunun yanlış olduğunu söylediği halde Fuat Öndeş’in “Ben yokken çocuklar basmış, bir sürü davetiye dağıtıldı, şimdi onları düzeltmek olmaz, kafa karıştırmayalım” diyerek Bilgin Balat’ın talebini reddettiği öğrenildi.

ESNAF ODASI ÇOK RAHATSIZ OLDU

Esnaf Odası Başkanı Bilgin Balat'ın hem yönetimine hem de üyelerine bu durumu izah etmekte zorlandığı, Fuat Öndeş'in kendilerine bu şekilde davranmasından da büyük rahatsızlık duyduğunu yakın çevresine aktardığı öğrenildi.

Esnaf odasının parasıyla kahvaltı planlayan Fuat Öndeş’in davetiyeye yalnızca kendi ismini yazdırması, Germencik Esnaf Odası’nın logosuna ve seçilmiş başkanının ismine yer vermemesi de ilçede gündem konusu oldu.

CHP’li Fuat Öndeş’in davetiye üzerinde Germencik Esnaf Odası’nı hiçe sayması ve uyanıklık örneği sergilemesine pek çok esnafın tepki gösterdiği, bu olaydan dolayı da kahvaltıya gitmeme kararı aldığı öğrenildi.

ECZACILIK DİPLOMASI SAHTE ÇIKMIŞTI

Organizasyon giderinin yarısını ödeyecek olan Germencik Esnaf Odasına davetiyede hiçe saydığı ortaya çıkan CHP’li Fuat Öndeş’in geçtiğimiz günlerde eşinin eczanesine astığı eczacılık diplomasının sahte olduğu gündeme gelmişti.

MHP’ye halen daha diploma konusunda cevap veremeyen Fuat Öndeş’in eczacılık fakültesini bitiremediği için diplomasının olmadığı öğrenildi. Buna rağmen Fuat Öndeş’in eşinin eczanesine olmayan diplomasını niye astığı ise herkesin merak konusu.

İŞTE GERMENCİK ESNAF ODASI'NIN İSMİNİN YER VERİLMEDİĞİ O DAVETİYEgermencik fuat öndeş