CHP'li Germencik Belediyesi'nin bünyesindeki Germencik Üretim, İşletme ve Pazarlama Kooperatifi (GERKOOP)'ta ocak ayında yaşanan istifalardan sonra yeni bir istifa dalgası daha yaşanıyor.

Kooperatif Başkanı Ersel Has, başkan yardımcısı Behice Seçkin Aktop ve Kerim Çetin'in noter aracılığıyla istifa ettikleri daha önce ortaya çıkmıştı. Şimdi de kooperatif üyelerinden 27 kişinin toplu halde istifa ettiği öğrenildi. 

Germencik Belediyesi'ne giderek istifa dilekçelerini teslim eden 27 kişinin kooperatif bünyesinde yapılan çalışmalardan memnun olmadığı toplanan paraların açıklanmadığı ve hiçbir hizmet alamadıkları gerekçesiyle istifalarını verdikleri öğrenildi.  Mart ayında genel kurul gerçekleştirecek olan GERKOOP, Belediye Başkanı Fuat Öndeş'e duyulan güvenin azalmasından dolayı fesih olma riskiyle karşı karşıya. 

Yakın zamanda pek çok üyenin istifa ettiği kooperatifte vaat edilen işlerin gerçekleştirilmemesi ve 2,5 milyon liralık kredi kullanımı için üyelerden imza talep edilmesi kooperatif üyelerini daha da kızdırdı. CHP'li Fuat Öndeş'in kooperatif üyelerinden 2,5 milyon lira kredi kullanımı amacıyla imza toplaması bardağı taşıran son damla oldu.

Son olarak kooperatiften istifa eden 27 kişi arasında şu isimler yer aldı:

Mehmet Uçar, Erdem Keskin, Yücel Selbes, Abdil Bircan, Abdurrahman Durmuş, Serdar Durmuş, İsmail Afacan, İsmail Şimşek, Sabriye Sağlık,  Ahmet Aydın, Ekrem Selbes, Havva Uçar, Ercay Yıldırım, Ayşe Balcılar, Mahmut Bircan, Mehmet Bircan, Adem Bircan, Hasan Bircan.