Germencik Belediyesi’nin kooperatifi GERKOOP’ta istifa şoku yaşanıyor. CHP’li Fuat Öndeş’in güvendiği dağlara kar yağdı. Kooperatifin başkanı Ersel Has, başkan yardımcısı Behice Seçkin Aktop ve Kerim Çetin noter aracılığıyla istifa ettiğini açıkladı.

CHP’li Germencik Belediyesi’nin kooperatifi GERKOOP’ta sular bir türlü durmuyor. Geçen yıl Temmuz ayında Karaağçlı Muhtarı Emin Tay, üye paralarında oluşan şüphe ve toplanmayan sütler sonrasında bu vebali daha fazla taşıyamayacağını söyleyerek istifa etmişti.

Emin Tay’ın istifası sonrasında genel kurula gitmek zorunda kalan GERKOOP’ta yeni yönetim de Fuat Öndeş’e isyan bayrağı açtı. Kooperatif Başkanı aynı zamanda Gümüşyeni Muhtarı Ersel Has, başkan yardımcısı Behice Seçkim Aktop ile Selatin Köy Muhtarı Kerim Çetin, noter kanalıyla GERKOOP’tan istifa ettiğini açıkladı.

FUAT ÖNDEŞ ŞOK YAŞADI!

Noter kanalıyla istifa eden üç ismin bu tavrı sebebiyle şoke olan CHP’li Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in yeni planlar yapmaya başladığı öğrenildi.

GERKOOP yöneticilerinin noter üzerinden yolladıkları istifalarını gizli tutmaya çalışan Fuat Öndeş’in istifalardan fazlasıyla rahatsız olduğu gelen bilgiler arasında.

NE PARA VAR NE TANK!

Bugüne kadar üyelerden toplanan paraların nerede olduğu üzerinde şüpheler oluşan GERKOOP’a aktarıldığı öğrenilen paraların da izahının yapılamadığı için yönetim arasında sıkıntılar oluştuğu iddia ediliyor. Fuat Öndeş’in söz verdiği halde GERKOOP’un üyelerinden süt toplamaya başlayamaması da şüpheleri artırırken, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hediye ettiği süt tanklarını geri alması sonrası Fuat Öndeş’in yeni tank sözlerini de tutmaması üyeleri rahatsız eden en önemli konular arasında yer alıyor.