• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033

  Gelen mektup şarbonlu mu?

  09.02.2009 06:51
  YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı’n-da önceki gün şarbon paniği yaşanmasına neden olan mektubun, YARSAV (Yargıçlar ve Savcılar Birliği) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’na gönderildiği ortaya çıktı.
  Gelen mektup şarbonlu mu?
  Gelen mektup şarbonlu mu? Gelen mektup şarbonlu mu? Gelen mektup şarbonlu mu?

  YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı"n-da önceki gün şarbon paniği yaşanmasına neden olan mektubun, YARSAV (Yargıçlar ve Savcılar Birliği) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu"na gönderildiği ortaya çıktı. Zarfın üzerinde mektubun ABD"den gönderildiğini gösteren bir damga olduğu öğrenildi. Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Eminağaoğlu, önceki gün odasında üzerinde kendi ismi yazan mektubu açarken zarfın içinden çıkan beyaz bir toz masaya döküldü. Eminağaoğlu bunun üzerine bu maddenin şarbon olacağından şüphelenerek durumu hemen personele bildirdi. Eminağaoğlu"nun odası kilitlenerek, polise ve sivil savunma bölge müdürlüğüne haber verildi. Olay yerine gelen Nükleer Biyolojik Kimyasal uzmanları özel kıyafetlerle odada inceleme yaptı. Zarf incelenmek üzere Ankara Numune Hastanesi"ne gönderilirken, Eminağaoğlu"nda herhangi bir sağlık problemine ise rastlanmadı. Eminağaoğlu"nun odası zarftan çıkan maddenin türü belirleninceye kadar kilitlendi.

  Muhalefetiyle tanınıyor

  YARSAV Başkanı Eminağaoğlu, Hükümete ve Adalet Bakanlığı"na muhalefetiyle biliniyor. Eminağaoğlu, son olarak Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu"nun evinin Ergenekon soruşturması kapsamında aranmasından sonra basın toplantısıyla gündeme gelmişti. Eminağaoğlu, Yargıtay Binası"ndaki basın toplantısında, Ergenekon soruşturması içindeki hukuksuzluklara dikkat çekmişti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim