Galatasaray Kulübü’nün 11 Haziran’da yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Fırat Develioğlu, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'dan sürpriz forvet hamlesi! Galatasaray'dan sürpriz forvet hamlesi!
Bir ihtiyaç sebebiyle tavır aldığını ve bir harekete giriştiğini söyleyen Develioğlu, "Bu süreçte de bana ilk başta ’Ünlü olmak için yaptı’ diyenler oldu. Ben de özellikle bu zamana kadar hep bundan kaçındım, sadece yerel ve basit radyo kanallarına 3-4 defa konuştum, 1-2 tane bildiri yayınladım. Benim böyle bir amacım yok ama birtakım şeyler oluşunca artık cevap vermek gereken durumlar var. İnsanlar kanlı canlı karşılarında görmek istiyorlar, neticede başkan adayıyım ben ve ’Kime nasıl oy vereceğiz’, ’Galatasaray’ı kim yönetecek’, ’Kulüp hangi ellerde bulunacak’ diye birtakım izdihamlar oluşacak. Bunların cevabını vermek gerekiyor. Dolayısıyla bir harekete girdim ve bu hareketin sonunda da inşallah Galatasaray’ın başkanı olup, Galatasaray’ı en iyi, layık olduğu şekilde yöneteceğimizi düşünüyorum” dedi.

"LİSTEMİ ŞU AN PAYLAŞMANIN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Yönetim kurulu listesinin hazır olduğunu dile getiren Develioğlu, "Girenler oluyor, çıkanlar oluyor. Şu an paylaşmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü ben dikkat ederseniz büyük bir linç süreciyle geldim. Bana destek olan ve benimle beraber yürüyen insanları şu an bu atmosfer değişmediği sürece linç ettirmek doğru olmaz. Bunu açıkça linç kelimesini kullanarak sosyal medya üzerinden bile söylüyorlar. Fırat Develioğlu ile yürüyecek insanları linç edeceklerini açıkça söylüyorlar. Şu an da bunu yapmak doğru değil ama tabii ki müracaat süresinin son günü bunu herkes görecek, listeler açıklanacak" ifadelerini kullandı.