Galatasaray'da Mauro Icardi konusu yeniden gündemde. Oynadığı her maçta takıma büyük katkı veren Arjantinli yıldız 7 maçta 5 gol 4 asistle oynadı. Sene sonu takımdan ayrılacak olan Icardi'nin en azından bir sene daha kalması için tüm imkanlar seferber edilecek.

Galatasaray, Mauro Icardi'yi takımda tutmak istiyor. Bonservisi PSG'de olan Arjantinli golcü için Fransız ekibinin bonservis beklentisi 30 milyon euro.Galatasaray'ın buralara çıkması mümkün değil ancak bir sene kiralama şansı bulunuyor.

PSG, Icardi için beklediği düzeylerde bir bonservis teklifi alamazsa, oyuncuyla sözleşme uzatıp yeniden kiralamayı ve piyasasını artırmayı deneyecek.Galatasaray'da hem mutlu hem de başarılı olan Icardi, sarı kırmızılıların "kal" teklifine olumlu bakıyor.

Galatasaray, PSG'yi ikna etmek için bu kez oyuncunun maaşının büyük kısmını karşılamayı teklif edecek ve kiralama ücreti önerecek. Kilit nokta ise PSG'ye Icardi için Avrupa devlerinden iyi bir teklif gelmemesi. Aksi takdirde, Galatasaray'ın işi zorlaşacak.