Tesla en ucuz Model Y’yi satışa sundu! Türkiye'ye gelecek mi? Tesla en ucuz Model Y’yi satışa sundu! Türkiye'ye gelecek mi?

Fındık alım fiyatı 2023 yılında ne kadar olacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Yüzbinlerce çiftçiyi ilgilendiren fındık fiyatları Giresun kalite için kilogram başına 84 lira, levant kalite için kilogram başına 82 lira 50 kuruş olarak belirlendi. 

Üreticilere adil bir gelir sağlamak ve fındık üreticilerinin üretimini teşvik etmek için uygun düzeyde belirlenmesi gereken fındık fiyatı beklentilerin aşağısında kaldı. Geçtiğimiz yıl kilogram başına 54 lira olarak açıklanan fındık fiyatının 100 liraya çıkarılmasını isteyen üreticiler umduğunu bulamayınca isyan etti.

6 DÖNÜMLÜK TARLAYA BALTAYLA GİRDİ
Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Çöngelli köyünde yaşayan fındık üreticisi Muhterem Şahin, fiyatların istenilen düzeyde olmadığını söyleyerek 6 dönümlük tarlasında bulunan fındık ağaçların bir kısmını baltayla kesti.

"BİR KİLO FINDIKLA PEYNİR BİLE ALAMIYORUM"

Fındığın toplama yevmiyesinin 500 TL olduğunu söyleyen Şahin, Muhterem Şahin, “Benim üretmiş olduğum bir kilo fındık, bir kilo çay almıyorsa, bir kilo peynir almıyorsa, bir kilo Zeytin almıyorsa buna uğraşmaya gerek var mı? Bunun için problemi kökünden halletmek lazım. Bahçeyi de bu şekilde kökünden hallediyorum. Allah Bismillah" diyerek baltayla fındık dalları kesmeye başladı.

Duruma isyan eden Çiftçi Şahin, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.