Fenerbahçe’de korkulan olmadı, forvet oyuncuları ilk 7 maçta görevlerini yerine getirdi. Fenerbahçe’de en büyük eksiklik golcü gibi görünmesine rağmen Jorge Jesus’un her maça farklı sistem anlayışıyla sahaya sürdüğü sarı lacivertli ekipte en verimli bölgeler orta saha ve forvet olarak dikkat çekiyor. İlk 7 resmi maçta 15 golün orta saha ve forvet oyuncularından gelmesi Jesus’un yüzünü güldürdü.

Medipol Başakşehir, Letonya'dan 1 puanla dönüyor... Medipol Başakşehir, Letonya'dan 1 puanla dönüyor...
Avrupa’da 5, ligde 2 maçı geride bırakan Fenerbahçe’de en büyük eksiklik santrfor gibi görünmesine ve yönetimin forvet aradığı bilinmesine rağmen, Jorge Jesus’un her maça farklı sistem anlayışıyla sahaya sürdüğü takımda en verimli bölgeler orta saha ve forvet oldu. Geride kalan 7 maçta atılan 16 golün 15’inde goller orta saha ve forvetlerden geldi.

Sadece son iki maçta sekiz gol

Geride kalan 7 resmi maçta takımın en golcü ismi 4 golle Enner Valencia olurken, 15 golün orta saha ve forvet oyuncularından gelmesi teknik direktör Jorge Jesus’un yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz sezon 38 maçta 73 gol atan sarı lacivertliler ligi 1.92 gol ortalamasıyla tamamlamıştı. Bu sezon sadece son iki müsabakada rakip filelere 8 gol bırakarak taraftarlarını coşturan sarı lacivertliler sezon öncesi en çok korkulan ve eleştirilen forvet hattından maksimum verim aldı.