‘Gecikme’ eleştirilerine yanıt: ‘Yardımlar tek elden koordine edilmeli’ ‘Gecikme’ eleştirilerine yanıt: ‘Yardımlar tek elden koordine edilmeli’
CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

MUHALEFETE DAVET

“Kabine toplantımızın ardından EYT’li olarak bilinen vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacak çalışmayı yakında Meclisimizin takdirine sunuyoruz. Arifiye’de yeni nesil Fırtına Obüslerinin teslim törenine katıldık. Tabii bu Fırtına Obüsleri dosta güven, düşmana korku, dehşet. Hatırlarsanız Arifiye’deki fabrika, muhalefetin satıldı diye diline doladığı binbir yalan ve iftirayı sıraladığı yerdir. Umarız bu yalanları söyleyenlerin yüzleri biraz olsun kızarmıştır. Cuma günü İstanbul’da, Rami Kışlamız, İstanbul’un Millet Kütüphanesi olacak. İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın sayılı kütüphanelerinden birinin açılışını yapıyoruz. Mimarisiyle orada tarih yeniden ayağa kalkıyor. O kışlanın içinde esnaflık yaptım. Tüm muhalefeti cuma günkü açılışa davet ediyorum.