Evlilik sektöründe yeni meslek haline gelen temsili nikah memurluğu son dönemde oldukça fazla talep almaya başladı. Salon tarihleri ile nikah tarihleri uyuşmayan çiftler 1500 TL ile 4 bin TL arasında ücretleri değişen temsili nikah memurları tutmaya başladı. Cübbesi ile salona gelip nikah memurunun işlemlerini temsili olarak yapan nikah memurlarının ücretleri ise oldukça dikkat çekiyor. 

Temsili nikah memurluğu  

Farklı iki şehir veya yerde düğün yapacak olan çiftler, nikah tarihi ile salon tarihlerini tutturamayan çiftler misafirleri için temsili nikah memurları tutarak daha önceden kıydıkları nikahları temsili olarak düğünlerinde tekrar kıyıyorlar.  

Normal bir nikah memuru gibi cübbesi, nikah defteri ve evlilik cüzdanları ile düğüne gelen temsili memur çiftlerden aldıkları bilgiler ve istekler doğrultusunda bir konuşmada hazırlıyor. Yapacağı konuşma ise çiftlerin isteğine göre mizahi, eğlenceli veya duygusal olarak değişebiliyor.  

Son dönemde özellikle internet üzerinde oldukça yaygınlaşan temsili nikah memurluğu evlilik sektöründe yeni bir meslek halini almaya başlarken Tüm Uluslararası İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TUSKO) Genel Başkanı Barış Ay vatandaşları uyardı. Bu konu üzerinde internette ilan ve duyurunun oldukça arttığını vurgulayan Ay;  

"Çiftler nikah merasimi anısı oluşturmak, misafirlerini memnun etmek için farklı organizasyon düzenliyor. Organizasyonlarında temsili nikah memuru talep ediyor. İnternette de temsili nikah merasimi ve temsili nikah memurluğu yapanların ilanlarına sıklıkla karşılaşıyoruz. Önerimiz, profesyonel kişilerce ve organizasyon firmalarıyla bu etkinliğin düzenlenmesi. Her ilana aldanılmasın.’’ İfadeleri ile vatandaşları dolandırılmalarına karşı uyardı.  

505 Nedir? Sosyal Medyada Çok Karşılaşılan 505 Ne Demek? 505 Nedir? Sosyal Medyada Çok Karşılaşılan 505 Ne Demek?