1 saat 15 dakika süren görüşme sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, "Mehmet Bey'in gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Mehmet Bey aktif siyaseti düşünmüyor."

Dünya İstanbul'u takip etti! Sahne şovu nefes kesti Dünya İstanbul'u takip etti! Sahne şovu nefes kesti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşmeyle ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı.

Ömer Çelik yaptığı açıklamada, "Bugün Mehmet Şimşek arkadaşımız Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti. Mehmet Bey'in AK Parti Genel Merkezi'ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi aktif siyasetten ayrıldıktan sonra çok sık görüştüğümüz kardeşimiz. Gayet normal bir gündem. Mehmet Bey, Cumhurbaşkanımızla görüştü. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. İş dünyasıyla ilgili olarak yürüttüğü işler var. Mehmet Şimşek aktif siyaseti düşünmüyor. Aktif siyasi hayattan ayrılırken kararının bu olduğunu ifade etmişti. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti. Destek vermeye birikim vermeye hazırım dediği görüşme. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımız. Dünyadaki ekonomik gelişmeleri düzenli olarak konuştuğumuz yakın arkadaşımız. Arzu edilen her konuda destek vermeye hazır olduğunu beyan etti. Kendisi aktif siyaseti arzu etseydi partimizin bütün mekanizmaları Mehmet Bey'e açıktır. Aktif siyaseti bırakma kararına devam ediyor."

DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME

Çelik sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: Sayın Cumhurbaşkanımız ile Devlet Bahçeli'nin görüşmesi olağan görüşme. Seçim sürecinde değerlendirilmesi gereken çok konu oluyor. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlarının aday olduklarını açıkladılar. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden bütün siyasi partilerle görüşmeler sürüyor. İttifak demek koalisyon kurmak demek değil. Burada herkesi bağlayacak olan ittifak bildirisi yayınlayacağız. Bizim Cumhur İttifakı'mızın ilkeleri bunlardır, bu ilkeler çerçevesinde seçime gidiyor. Partileri bu vurgulayacak. İttifakımızı seçim sürecinde bağlayıcı olacak olan bu. Olağanüstü bir durum yok.