Yerel seçime 49 gün kaldı. Erdoğan ilk mitingini bugün Zonguldak’ta gerçekleştirdi. Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın da merkezi yapacaklarını söyleyen Erdoğan, Karadeniz gazıyla sağlanan 25 metreküplük doğalgaz desteğinin nisan ayına kadar süreceğini açıkladı. Erdoğan, hedeflerinin "enerjide bağımsızlık " olduğunu kaydetti. Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Bizleri hasretle bağrına basan her bir kardeşime teşekkür ediyorum. Görüyorum ki miting alanımız genişlemiş. Yeni meydanımız, maşallah şehrimize de çok yakışmış. Ama Zonguldak’la aramızdaki sevda çok daha fazla büyümüş. Siz bize böyle samimiyetle sahip çıktığınız müddetçe bizi kimse yolumuzdan alıkoyamaz.

DOĞAL GAZ SÖZÜ

Filyos’taki törenimizde müjdesini verdiğimiz ücretsiz doğalgaz desteğimizi halen sürdürüyoruz. İlk ay konutlardan hiçbir ücret almadık. Yani vatandaşlarımızın doğalgaz faturasını, devlet olarak biz ödedik. 11 ay boyunca, mutfak ve su ısıtma için kullanılan 25 metreküplük doğalgaz bedelinin bilabedel olacağını söyledik.

Nisan ayından beri 25 metreküplük miktarı faturalardan düşüyoruz. Bu uygulamayı Nisan 2024 dönemine kadar devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızın bütçesine toplam 88 milyar lira tutarında destek sağlamış olacağız. Kendi gemilerimizle sondaj çalışmalarımız sürüyor. “Her seçim öncesinde gaz buluyorlar” diyen çapsızlara kulak asmadan ne dedik; bulanlar, ancak arayanlardır düsturuyla faaliyetlerimizi kesintisiz sürdürüyoruz. Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın da merkezi haline getirmekte kararlıyız.

İLÇE ADAYLARINI TANITTI

İl Seçim Kurulu açıkladı! DEM Parti için karar verildi İl Seçim Kurulu açıkladı! DEM Parti için karar verildi

Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde AKP'yi temsil edecek ilçe belediye başkan adaylarını da tanıttı. Aday listesi şu şekilde:

Alaplı: Recep Ocak

Çaycuma: Bünyamin Bostancı

Devrek: Özcan Ulupınar

Ereğli: İbrahim Sezer

Gökçebey: Erkan Soner Kodaman

Kilimli: Kamil Altun

Kozlu: Ali Bektaş

Odatv.com