Farklı birçok köpek cinsi bulunuyor ve her bir köpek cinsi kendine has özellikleri ile fiziksel olarak bir tavır olarak önemli farklılıklar taşıyor. Hayvan severler kendileri ile birlikte yaşamak için evcil bir dost seçerken o ırkın özelliklerini araştırıyor. Ve bu özellikler arasında en hareketli köpek cinsleri en çok tercih edilen cinsler arasında yer alıyor.

En hareketli köpek cinsleri sürekli hareket halinde olan, yerinde duramayan en eğlenceli patili dostlardan oluşuyor. Onları sürekli hareket etme isteği ve bu eğlenceleri ortamın neşe kaynağı olmalarına neden oluyor. Her ne kadar en hareketli köpek cinsleri ile birlikte yaşamak biraz yorucu ve zor olsa da olan insan yaşamına kattığı eğlence ve motivasyonunu paha biçilemez bir değerde olduğu düşünülüyor.

İnsanlar ile her zaman çok iyi ilişkiler kurabilen ve her zaman en itaatkar ve sadık can dostları olarak bilinen köpek cinsleri arasında en hareketli köpek cinsleri hangileridir diye merak edenler için işte bazı detaylar;

Border Collie

En hareketli ve oyun en çok seven köpek cinslerinden birisi olan Furkan enerjisi hiçbir zaman bitmek tükenmek bilmez. Oyun oynamayı çok seven her an hareket halinde olan Border Collie ırkı ile birlikte bir yaşam her zaman çok eğlenceli ve renkli olacaktır.

Jack Russell Teriyer

Enerjileri her zaman yüksek olan bu teriyerler hareketli yapıları nedeniyle apartman yaşamı için pek de uygun değillerdir. Daha geniş ve rahat alanlarda yaşaması gereken bu köpek ırkı eğitilmeye ve oyunlar öğrenmeye oldukça yaygındır

Dalmaçyalı

Hızlı ve zekası ile bilinen dalmaçyalı köpekler uzun mesafeli koşularda muhteşem bir performans sergilemektedir. Dolayısıyla onların bu hızlı yapıları sürekli hareket halinde olmalarına ortam yaratmaktadır.

Labrador Retriever

Bu köpekler oyuncu özellikleri ile tanınır. İnsanlarla her zaman çok iyi geçinen ve sahiplerine karşı kuvvetle bağlılık duygusu Taşıyan Labrador Retriever en hareketli köpek ırklarından birisidir. Aynı zamanda bu köpek cinsini sahne şovlarında şovmenlerin eşlikçisi olarak da görebilirsiniz.

Pomeranian

Son yılların en gözde köpek ırklarından birisi olan Pomeranian oyuncu yapısı ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda küçük köpek ırklarından olan bu cinsin enerjisi hiçbir zaman bitmeyecektir. Zeki olmaları nedeniyle yaptıkları farklı birçok oyun ile sizleri hayrete düşürecektir.

Papillon

Kelebeği andıran onun saçları ve yenileri ile sizleri büyüleyen bu sevimli ırkın hiç düşmeyen enerjisi ona hayran olmanız için bir başka nedendir. Yeni oyunlar oynamayı çok seven Papillon ırkının en sevdiği oyuncaklar toplardır.  Eğitime müsait yapıları ve çok zeki olmaları onların aynı zamanda birer şov köpeği olmalarına da olanak sağlamaktadır.

Golden Retriever

Çok yakından tanıdığımız Golden Retriever köpek ırkı birçok ailenin en sevimli üyelerinden birisidir. Yüksek zekaları sayesinde çevresinde gördüğü şeyleri unutmayan bir köpek ırkının öğrendiği oyunları unutmaması sürekli enerjik yapısı ile bu oyunları oynayarak eğlenceli bir ortam yaratılması onların çok sevilmesine neden olmaktadır. 

Sibirya kurdu- Husky

Çok güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahip olan Sibirya kurdu aynı zamanda enerjik yapıları ile evinizin neşesi olmaya aday bir ırktır. Soğuğa dayanıklı yapıları onları yorulmaz ve bitmeyen bir enerjiye sahip kılmıştır.

Simit satışında yeni dönem! Resmen değişiyor, artık yapılamayacak Simit satışında yeni dönem! Resmen değişiyor, artık yapılamayacak

Doberman 

Kaslı ve fit görüntüleri ile dikkat çeken doberman ırkı Aynı zamanda koruma ve bekçi köpeği olarak tanınmaktadır. Doğru bir şekilde eğitildiklerinde oldukça sadık olan bu ırk bitmek bilmeyen enerjilerini yerinde duramayarak ortaya koymaktadır.

Patili dostlarınız ve onların ırkları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Petidemy sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada merak ettiğiniz tüm ırklar hakkında detaylı ve geniş bir bilgilendirme bulabilirsiniz.

    https://www.petidemy.com/hareketli-kopek-cinsleri/