Herkes merakla 3 Ocak günü enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından memur ve emekli maaşlarında gerçeleşecek zammı merak etmeye başlamıştı. Dün açıklanan zamda 4375 TL olarak açıklanmıştı. Bugün Cumharbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli ve memur maaşlarında değişikliğe giderek en düşük emekli Maaşının 5500 TL olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Asgari ücret desteğimizi 400 liraya yükseltme kararı aldık. Memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 25'ten 30'a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar yarattık. Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarını iyileştirirek, yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz. En düşük emekli maaş tutarını 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkartıyoruz. Asgari ücret artışında, yıl içinde beklenmedik bir durumla karşılaşılması halinde, temmuz ayında telafisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye açıklamalarda bulundu.

EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı