Milletvekilleri 43 bin lira zam alacak! Milletvekilleri 43 bin lira zam alacak!

Emekli maaşlarını alabilmek için bankalar promosyonlarda artış gitti. En yüksek promosyon tutarı 15 bin TL'ye kadar çıktı. Ancak yapılacak promosyon ödemeleri maaşa göre belirlenirken uzmanlar emeklileri promosyon sözleşmesini imzalamadan önce mutlaka okumaları yönünde uyarıyor.

'KULLANMAK ZORUNDA KALACAKSINIZ'

Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır, TRT Haber'e yaptığı açıklamada emeklilerin banka seçiminde ve atılan imzada dikkatli olması gerektiğinin altını çizerek emeklileri uyardı;

"Yüzde 49,25'lik oran yani emekli maaşlarına yapılan bu zam emekli maaş promosyonuna yansımadı. Çünkü emekli sayısının artışıyla beraber bankalar bu zam oranını promosyonlarına yansıtmadılar. Devlet bankalarımız emeklimize 5 bin liraya varan promosyonlar veriyor. Bazı özel bankalar da 7 bin 500'den başlıyor, 8 bin 500 hoş geldin promosyonları, 10 bin hoş geldin promosyonu veren bankalar var.

Emekliler dikkat! SGK uzmanı uyardı: Emeklilere 15 bin TL verecekler ama... - Resim : 1

10 bin liralık bir promosyon, o ilave 5 bin liralar kredi kartı kullanımı, ek hesap kullanımı, kredi kullanımı gibi şartnamelerle emeklimize verilen taahhüt edilen rakamlar olacak 15 bin lira verecekler ama bankaların bu zorunlu ürünlerini kullanmak zorunda kalacaklar. O yüzden bu promosyonlarla ilgili imza atarken bu detaylara dikkat etsinler." dedi.