Erzurum'daki mitinge düzenlenen saldırı sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'a döndü. Sabiha Gökçen Havalimanı'na inen İmamoğlu'nu eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP'li ve Millet İttifakı'nın milletvekilleri karşıladı.

Miting alanına dönüşen havalimanında toplanan vatandaşlar "Hak, Hukuk, adalet" sloganları atıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kendisini karşılayanlara seslenen Ekrem İmamoğlu, ('Ekrem'e uzanan eller kırılsın" sloganı üzerine) "Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ekrem'e değil milletimin her bir ferdine uzanan her el kırılsın" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları öyle:

Selde tren hattı hasar gördü, olası faciayı vatandaşlar önledi Selde tren hattı hasar gördü, olası faciayı vatandaşlar önledi

"Önemli bir an yaşıyoruz. Tarihi bir sürecin içerisindeyiz. Ülkemizi bu hale getiren bir avuç insanın kötü davranışlarının onlardan kurtulana kadar sonu gelmeyecek. O meydanda kim olduğu belli olmayan 200 kişi asla masum değil. İçişleri Bakanı bir televizyon kanalına çıkarak Erzurumlulara provokatör dediğimi anlatacakmış. Utanmaz adam, iftiracı, yalancı. Bu adam gözü dönmüş bir şekilde, fır fır dönerek konuşuyor. Ahlakını yitirmiş bir adam.

Ekrem İmamoğlu'na Erzurum'da taşlı saldırı Ekrem İmamoğlu'na Erzurum'da taşlı saldırı