banner158
banner218

UBER için çarpıcı açıklama!

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, Uber'in son hamleleri üzerine bir açıklama yaptı.

UBER için çarpıcı açıklama!
banner216

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, Uber'e ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Dünyanın birçok ülkesinde, emeği ve plaka için devletin belirlediği sermayeyi ödeyenleri hiçe sayarak korsan taşımacılık yaptığı gerekçesi ile yasaklanan Uber'in Türkiye'de XL araçlarla yaptıkları hukuksuz taşımacılıkta geri adım atma kararı aldığını duyuyor ve takip ediyoruz. Açıkçası gelinen nokta, bizim çok çok önceden uyardığımız üzere Ülkemizde korsan taşımacılık şirketinin beklenen sonunun başlangıcıdır.

Sürekli dile getirdik, küresel korsanların yaptığı, kamu arazisine gecekondu yapmaktan farksızdır. Nitekim ilgili bakanlıklarımızın çıkarmış olduğu kanunlar neticesinde  sonucunu hep birlikte gördük ve görüyoruz. Öte yandan bildiğiniz gibi yaklaşık (6) yıldır taksicilik mesleğinin  üzerine  bir karabulut gibi çöken, yasaları hiçe sayan küresel taksi korsanlığına karşı kararlılıkla hukuki  mücadelemizi sürdürüyoruz.

Her şeyden önce bugün burada belirtmeliyiz ki  taksiciler olarak yüce Türk adaletine güveniyor ve bizlerde günümüz şartlarına uyarak her türlü teknolojiye açık olup kendimizi yeniliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz."

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:58