banner339
banner313

Trafik sigortalarında eksper masrafı için yeni öneri

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)  Genel Başkanı Bendevi Palandöken, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren esnafın,  sigorta şirketlerinin uygulamaları nedeniyle zor günler yaşadığını belirterek,  "Sigorta eksperlerinin tespit ücretlerinin tarafsız olması için Hazine ve Maliye  Bakanlığı bünyesinde eksper havuzu oluşturulmalıdır." ifadesini kullandı.

banner362
Trafik sigortalarında eksper masrafı için yeni öneri
banner354

Palandöken, tarifelerin altında fiyat veren sigorta şirketleri ve  eksperlerinin oto tamirci esnafını mağdur ettiğini savundu.

Sigorta şirketlerinin hasarlı araç sahiplerini arayıp anlaşmalı  oldukları servislere yönlendirerek tarafsızlık ilkesine uymadığını aktaran  Palandöken, "Sigorta şirketleri tarafından orijinal ve eşdeğer parça özelliği  taşımayan markasız, barkodsuz ve uygunluk belgeleri bulunmayan ürünlerin tedarik  edilerek takılması, araç muayenelerinde sorunlara sebep oluyor."  değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, sigorta eksperlerinin tespit ücretlerinin tarafsız olması  bakımından Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde eksper havuzu oluşturulmasını  önerdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 13:15
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k