banner339
banner313

Dolar, 8,50 seviyesini gördü

Hafta ortasında 8,29 seviyesinden gelen alımlarla yükselişe geçen dolar/TL bu sabah 8,50 seviyesini denedi. Euro/TL 10,10 bölgesini test ederek başlıyor.

Dolar, 8,50 seviyesini gördü
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Piyasalar yeni güne Fed'den gelen 'şahin' değerlendirmelerin yansımalarıyla başlıyor. Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida, merkez bankasının varlık alımlarını azaltma sürecine doğru ilerlediğini ifade etti. Bu değerlendirme ve beklentilerin altında kalan ABD özel sektör istihdam verisi doları desteklerken, risk iştahını görece baskıladı. 

Dün akşamki fiyatlamaların ardından bu sabah ABD vadeli endeksleri artıda, Avrupa yatay seyir izliyor.

Dolar endeksi 92,285; spot altın 1810 dolar ve Brent petrol 70,50 dolar seviyesinde. 

Katıldığı ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ağustos ile birlikte enflasyonda düşüşü göreceğiz. Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil. Faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz, yüksek faiz yok" ifadelerine yer verdi.

Hafta ortasında 8,29 seviyesinden gelen alımlarla yükselişe geçen dolar/TL bu sabah 8,50 seviyesini denedi. Euro/TL 10,10 bölgesini test ederek yeni güne başlıyor.

TEPAV, perakende güveninin temmuz ayı sınırlı artış gösterdiğini, toparlanmanın henüz başlamadığını paylaştı. Bu sabah açıklanan TEPAV Perakende Güven Endeksi (TEPE), Temmuz 2021’de bir önceki aya göre 2 puanlık artış, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 0,5 puanlık azalışla -16,5 puan değerini aldı.

Veri ajandasında bugün İngiltere’den gelecek faiz kararı ve ABD’de ticaret dengesi ile işsizlik maaşı başvuruları var.

 
banner218