banner339
banner274

AK Parti'den tarım ve hayvancılık bülteni

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'yi tarımsal alanda Avrupa'da 4. sıradan 1. sıraya yükselterek Avrupa'nın en büyük tarım ülkesi konumuna getirdik." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti'den tarım ve hayvancılık bülteni
banner401
banner399

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığınca temmuz ayı "AK Parti Dönemi  Tarım ve Hayvancılık" bülteni yayınlandı.

Teşkilatlara gönderilen bültende, 2002'den bu yana Türkiye'nin tarım  ve hayvancılık hedeflerine ve Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın değerlendirmelerine yer verildi.

Yılmaz, sunum yazısında, tarım ve hayvancılıkta 2002'de 36,9 milyar TL  olan tarımsal hasılayı 2017 yılında 188,7 milyar TL'ye ulaştırarak Türkiye'yi  tarımsal alanda Avrupa'da 4. sıradan 1. sıraya yükselttiklerini ve Avrupa'nın en  büyük tarım ülkesi konumuna getirdiklerini bildirdi.

Yılmaz, AK Parti olarak tarım ve hayvancılığı her zaman için stratejik  bir alan olarak gördüklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Hükümetlerimiz döneminde bir taraftan tarımda yapısal dönüşümü  gerçekleştirirken bir taraftan da çiftçilerimizin hem ekonomik hem de sosyal  hayatlarını iyileştirici kararlar aldık. Dünyanın en kadim tarım ve hayvancılık  coğrafyasına sahip olmanın bilinciyle vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıda  maddelerine ulaşmasını kolaylaştırdık."

AK Parti olarak Türkiye'nin bölgede ve küresel düzeyde tarım ve  hayvancılık alanında söz sahibi olması için 2023 hedefleri doğrultusunda  çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tarımda katma değeri yüksek, ileri teknolojiye dayalı bir üretim  modelini esas alarak planlı tarım ve hayvancılık için gerekli yapısal dönüşümleri  hayata geçirmeye devam edeceğiz. Böylece bereketli topraklarımızın verimliliğini  potansiyeline ulaştırarak uluslararası rekabet gücümüzü arttıracağız."

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 12:55
banner218