banner339
banner313

2008'in sürprizi "Gümüş" dizisi

FRANSIZ medya reyting ölçüm kurumu, dünya televizyonlarında 2008 yılı raporu hazırladı.

2008'in sürprizi
banner401
banner427

Rapora göre, 2008'in sürpriz TV başarısı, Arap dünyasında çok tutan, başrollerini manken ve oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile Songül Öden'in paylaştığı Türk dizisi "Gümüş" oldu. "Gümüş" dizisi, Kanal D'de yayınlandığı dönemde de Türk halkından büyük ilgi görmüş ve reyting rekorları kırmıştı.

80 ülkeden gelen veriler, sporun ve özellikle de futbolun, TV'nin favorisi olmayı sürdürdüğünü ortaya koydu. TV bağımlıları, 2007 ortalamasından 1 dakika fazla olmak üzere, günde 188 dakikalarını ekran karşısında geçirdi. Rapora göre, TV izleme oranlarında en büyük sıçrama, Kuzey Amerika ile Ortadoğu ülkelerinde gerçekleşti. Kuzey Amerika'da genel ortalama 272 dakika çıktı. Ortadoğu ülkelerinde ise TV izleme oranı, genel Dünya ortalamasının 29 dakika üzerinde ve 262 dakika çıkması dikkat çekti. Fransa ve Almanya'da ise ortalama 2 dakikalık bir azalma saptandı.

“Gümüş” dizisinin “Nur” adıyla gösterildiği Arap ülkelerinde reyting rekorları kırmasıyla bölgenin en çok beğenilen sanatçıları arasına giren Kıvanç Tatlıtuğ, Vestel'in Şam Four Season Otel'de düzenlediği özel davette Suriyeli hayranlarıyla buluştu. Firmanın Suriye ve diğer Ortadoğu ülkelerinde gösterilen reklam filminde rol alan Tatlıtuğ, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Levent Hatay, Vestel"in Suriye distribütörü Joud Company"nin yetkilisi Sami Joud'la birlikte pasta kesti.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2009, 13:24
banner218