• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Ek ödeme açıklaması

  08.01.2009 11:45
  Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Ek Ödeme Kararnamesi’nde belirtilen miktarların altında döner sermaye alan Sağlık Bakanlığı personeline ödenmesi gereken ek ödeme farklarına ilişkin uygulama konusunda Sağlık Bakanlığı’nın açıklama yapmasını iste
  Ek ödeme açıklaması
  Ek ödeme açıklaması Ek ödeme açıklaması Ek ödeme açıklaması

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Baki Karaer, “Sağlık-Sen Genel Merkezi, Sağlık Bakanlığı"nda çalışan binlerce sağlık personeline döner sermaye gelirleri ile Hükümetin belirlediği ek ödeme miktarları arasındaki farkın nasıl ödeneceği konusunda, Maliye Bakanlığı"nın uygulamaya ilişkin yayınladığı genelgeye rağmen, Bakanlık birimlerinde tereddüt yaşandığını belirterek, Sağlık Bakanlığı"na bu konuda açıklama yapması için başvuru da bulundu. Sendikamızın konuyla ilgili Sağlık Bakanlığına yazdığı yazıda Ek Ödeme Kararnamesi"nde belirtilen miktarların altında döner sermaye alan Bakanlık personeline ödenmesi gereken farklar konusunun Bakanlık birimlerinde farklı yorumlara neden olduğu, konunun netlik kazanması ve ek ödeme farklarının gecikmeden hak sahiplerine verilmesi için Bakanlığı"nın bir açıklama yapmasının doğru olacağı vurgulandı” dedi.
  Ek ödemenin altında döner sermaye alan çok sayıda sağlık çalışanı olduğunu iddia eden Karaer, şöyle konuştu: “Hükümetin açıkladığı Ek Ödeme Kararnamesine göre sağlık hizmetlerinde çalışan personelin alması gereken ek ödeme miktarı aşağıdaki tabloda görülmektedir. Sağlık Bakanlığına bağlı başta birinci basamak sağlık kuruluşları ve toplum sağlığı merkezlerinde çalışanlar olmak üzere çok sayıda bakanlık personelinin döner sermaye miktarı ek ödeme miktarının altında kalıyor. Sağlık Bakanlığı dışındaki kurumlarda çalışan personel her ay kesintisiz ek ödeme imkânına sahipken, Sağlık Bakanlığı personeli, yıllık izin, şua izni, hastalık nedeniyle mazeret izinleri gibi durumlarda döner sermaye alamıyor. Sağlık Bakanlığı personeli, izinli geçirdiği dönemlerde döner sermaye alamadığı gibi ek ödemeden de yararlanamıyor”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim