banner339
banner274

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü, kira ücretleri için mülk sahiplerine çağrıda bulundu

“Bu şehrin samimiyetine, bu şehrin vicdanına, bu şehrin insanlarına güvenimiz ve inancımız tam”

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü, kira ücretleri için mülk sahiplerine çağrıda bulundu
banner448
banner451

ADÜ’lü öğrencilerin artan yurt ücretleri ve kiralara isyanı Adnan Menderes Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in de gözünden kaçmadı. İnstagram hesabından yaptığı paylaşımla bunu dile getiren Aldemir, yaptığı paylaşımda;

“İçinden geçtiğimiz Pandemi sürecinde elele vererek toplumsal dayanışmanın en önemli örneklerinden birini gösterdik. Çocukluğumuzdaki mahalle sıcaklığını hiç kaybetmeyen şehir Aydın, şimdi de sınav arifesinde pandeminin tüm zorluklarına rağmen, ülkemizin geleceğini kurmak için yükseköğretime adım atan çocuklarımızı kucaklayacak. 

Biliyoruz ki bu samimi şehir, öğrencilerimizi kendi çocuklarından ayırt etmeyecek. Belki bir tas sıcak çorba, belki samimi bir gülümseme ya da içten bir “nasılsın?” ; bu şehre yakıştığı gibi bu topraklarda hep var olacak. Aydınlı hemşerilerimiz, ev sahiplerimiz, yurt sahiplerimiz, halkımız Aydın’a yakıştığı gibi hep sevgi ve şefkatle evlatlarımızı ağırlayacak, mezun edip uğurlayacak. 

Evlatlarımızın en çok yakındığı ev kiraları ve yurt ücretleri konusunda Aydın ve Aydınlılar, mutlaka bu şefkatle ve Aydın’a yakışan hassasiyetle bu konunun çözümünde Aydın’ın bir aile olduğunu gösterecek evlatlarımıza yardımcı olacaktır.

Bu şehrin samimiyetine, bu şehrin vicdanına, bu şehrin insanlarına güvenimiz ve inancımız tam.” İfadelerine yer verdi. Aydın ve Aydın Halkının öğrencilerine karşı bu konuda bundan sonraki tutumu ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 14:20
banner218