Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Aydın Adnan Menderes Stadyumu yan sahalarda başlatılan yenileme çalışmaları tamamlandı. Geçtiğimiz Kasım ayında başlatılan çalışmalar çerçevesinde 35 amatör futbol takımının yanı sıra çeşitli turnuva ve etkinliklerle de yoğun olarak kullanılan sahada mevcut ve yıpranmış zemin sökülerek yenilendi. Aydın’da amatör futbol takımlarının adresi olan 1 ve 2 no’lu yan sahalar, bu haftadan itibaren antrenman ve maçlara açılacak. 
8-10 YIL MAÇLAR OYNANACAK 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasbi Arıkan ve şube müdürleriyle birlikte yenilenen yan sahalarda incelemede bulundu. Saha yatırımlarıyla ilgili açıklamada bulunan Fillikçioğlu, “Yan sahaların bakım işi bitti. Her iki sahada antrenman ve maçlara başlanacak. İki ay gecikme oldu. Takımlar maçları dışarda oynadı. 8-10 yıl bu sahalarda güzel maçlar izleyeceğiz. Bu yatırımların yapılmasında emeği olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 
AYDIN’A 41 SPOR TESİSİ KAZANDIRIYORUZ 
Geçtiğimiz yıl içerisinde planlanan 41 spor yatırımının çoğunluğunu hayata geçirdiklerini belirten Fillikçioğlu şunları söyledi: “Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’nun desteğiyle Valimiz Hüseyin Aksoy’un başkanlığında milletvekillerimizin de girişimleriyle birlikte Haziran 2021’de Ankara’da 41 spor yatırımı için protokol imzalanmıştı. Protokollerle ilgili 2022’nin başından itibaren çalışmalara başladık. 41 spor yatırımının tamamını hayata geçirdik. Birkaçının proje ihalesi aşaması kaldı. Burada iki stadın zeminin yeniledik. Kardeşköy’de BAL standardında soyunma odaları, aydınlatma ve halı sahası olan bir tesis kazandırdık. Serçeköy’e de saha yapıyoruz. 1 ve 2 Nolu sahaların yükünü alacak şekilde saha planlaması yaptık. İki stadın temelini attık. Önümüzdeki nisan ayında statlar kullanıma hazır olacak.”

Aydın, depremzedeler için seferber oldu, yardım tırları yola çıktı Aydın, depremzedeler için seferber oldu, yardım tırları yola çıktı

dbd24974-aa5a-4a72-ada7-c57715ac6a14e466fad7-e6dc-465d-a973-05d7b1cd8764