• BIST 101.566
 • Altın 261,200
 • Dolar 5,6804
 • Euro 6,3745

  Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağışlar bir çok ürüne zarar verdi

  17.06.2019 13:48
  Aydın'da son günlerde görülen ani ve şiddetli yağışların çiftçi kesimini olumsuz etkilediğini belirten Efeler Ziraat Odası ve Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu “Yağışlar Aydın ilinin her yerinde görüldü. Geçen hafta Pazartesi gününden itibaren, zaman,  zaman dolu şeklinde, zaman, zaman da etkili bir şekilde görülen yağışlar  Bozdoğan ilçemizde, Aydın ilinin Kuzey bölgelerinde yer alan ürünlere zarar verdi. Bu ürünler başta kiraz olmak üzere, ceviz, kestane yaylalara ekilen domates, fasulye, biber zarar gördü. Yaklaşık bin dönüm kiraz alanı şiddetli yağış ve doludan zarar gördü. “ dedi.
  Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağışlar bir çok ürüne zarar verdi
  Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağışlar bir çok ürüne zarar verdi Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağışlar bir çok ürüne zarar verdi Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağışlar bir çok ürüne zarar verdi

  İL KOORDİNASYON KURULUNDA KAPSAMLI BİR RAPOR HAZIRLAYACAĞIZ

  Yağışlar sonrası bir çok Aydın çiftçisinden kendilerine zararlar ile ilgili bilgiler geldiğini açıklayan Kendirlioğlu “Koçarlı, İncirliova ve Aydın Efeler ilçesinin bir bölümünde yaklaşık iki bin dönüm pamuk arazisi zarar gördü, şu anda pamuk arazilerinde hiçbir şey yapamıyoruz, pamukta gelişim  bozukluğu görülüyor, çapalama, ilaçlama, gübreleme yapamıyoruz, çünkü pamuk arazileri işlenemeyecek durumda. Buradan çiftçilerimize sesleniyorum zarar gören çiftçiler  tarım ilçe müdürlüklerine başvurularını yapsınlar, Tarsim kapsamında olan çiftçilerimiz Tarsim yaptırdıkları yerleri zararlarını bildirsinler, mutlaka zarar tespit çalışmaları yaptırsınlar. Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon kurulu olarak ivedilikle tüm Ziraat odası başkanlarımız ile bir araya gelerek, daha detaylı bir raporu yetkilileri ileteceğiz. Bu toplantının ardından Aydın İlinin afet kapsamına alınması gündeme gelebilir. Ziraat Odaları olarak tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken her zaman onların yanında olduğumuzu ifade ediyorum.” diye konuştu.   

  261551.jpgaw730657_02-001-001.jpg

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim